KURZ: Dynamická jóga od A do Z s Petrem Smilem

1x týdně 90minut, po dobu 11-ti týdnů

15.1. 2018 – 26.3.2018, Pondělí, 19:15 – 20:45

Cena: Kč 2600,- při platbě předem.  Můžete se také přijít podívat na úvodní lekci a kurz zaplatit poté. V tomto případě bude cena Kč 2830,- (Kč 2600,- plus 230,- za úvodní lekci).

Rezervace místa a úhrada kurzovného

Místo máte rezervováno po rezervaci v rozvrhu a úhradě kurzovného bankovním převodem na účet 2901278543/2010, nebo v hotovosti přímo ve studiu. 100 % vaší platby získáte zpět při zrušení přihlášky 14 dní před začátkem kurzu.
Rezervovat

Popis kurzu

Ucelený kurz dynamické jógy, během kterého si důkladně osvojíte cvičení tzv. Prana Vashya jógy. Formát výuky umožňuje cvičení přizpůsobit individuálním dispozicím – kurzy jsou tudíž vhodné jak pro úplné začátečníky tak i pokročilejší.

V kurzu se naučíte:

  • Zaujímat jógové pozice samostatně
  • Jógově dýchat
  • Rozumět významu pozic, proč je praktikovat, jak je přizpůsobit svým omezením a jak se vyhnout chybám

Kromě toho budete moci odbourat i některé zažité pohybové stereotypy, které Vás omezují.

Kurz Vám poskytne všechny potřebné informace k tomu, abyste mohli jógu cvičit i doma, budete-li mít chuť.

Kurz je postupný, důraz je kladen především na osvojení základních jógových principů – dechu, uvolnění & pozornosti. To jsou základy, bez kterých by bylo cvičení jógy polovičaté.

Prana Vashya jóga

Prana Vashya [:prana vašja:] jóga je autentický jihoindický směr jógového cvičení, jehož cílem je tělo nejprve celkově ozdravit: dechem a pohybem do hloubky uvolnit, přitom ale nezapomenout na důležitou stabilizaci. Následně lze tělo skrz krátké zádrže dechu – které jsou součástí cvičení – energizovat.
Cvičení je intenzivní, plyne v rytmu hlubokého dechu s relativně krátkými výdržemi v jednotlivých pozicích (ásanách), typicky na délku 5-ti hlubokých dechů.

Prana Vashya jóga může být nejen ideální kompenzací sedavého způsobu života či jednostranné sportovní zátěže, ale i důkladnou průpravu na další jógové techniky, které mohou následovat.

Kdo chce jógu posunout od fyzického cvičení k jemnějším rovinám, obrací se zpravidla k jógové psychologii, dechovým a meditačním technikám. Záměrem je nalézat cestu hlouběji k sobě samému, postupně se zbavovat nejrůznějších překážek a omezení, která jsme na sebe v běhu času navrstvili.

Profil lektora

Petr SmilCvičit jógu jsem začal v roce 2002, konkrétně v tradici Ashtanga Vinyasa jógy. Její intenzivní praktikování mě v roce 2007 zavedlo do jižní Indie. Následovalo několik let cestování mezi Evropou a Indií za studiem u tamních učitelů, prohlubování dovedností, ale i rostoucího uvědomění, že Evropa není Indie a co může za určitých okolností fungovat tam, nemusí fungovat tady.

Do značné míry určující bylo pro mě setkání s Prana Vashya jógou. To přišlo v době, kdy jsem už cítil, že se má cesta ubírá od gymnasticky pojaté „aštangy“ směrem k dechu a technikám, které vedou hlouběji.

V roce 2009 jsem v jižní Indii zakončil několikaměsíční studium u Vinaye Kumara – hlavního učitele tohoto směru jógy – s oprávněním předávat tuto formu jógového cvičení i ostatním.
Lekce nevedu tak, aby lidé napodobovali můj pohyb anebo cvičili podle mého dechu, ale naopak – učím je zaujímat pozice samostatně, s respektováním svých dispozic a omezení, skrze pohyb a dech vstupovat do hlubší přítomnosti.
Takto mými kurzy prošlo za posledních deset let několik tisíc lidí, někteří z nich jsou nyní lektory.

Své zkušenosti se cvičením jógových pozic, pránajámou i meditací sdílím prostřednictvím ucelených kurzů jógy, tématických seminářů, s jednotlivci pak spolupracuji v rámci individuální výuky a konzultací.