fbpx

Mílí přátelé,

máme za sebou Vánoce, svátky šťastné a veselé, prožité v klidu…nebo alespoň si toto vždy navzájem přejeme. Ráda bych nám všem popřála, abychom se štěstím a klidem nečekali zase až na Vánoce.

Šťastní a klidní můžeme být každý den, záleží pouze na nás samotných. Stačí jen vědomě naši mysl denně naplňovat optimismem, důvěrou a dobrou náladou. A také si uvědomit, že štěstí nenajdeme v okolním světě, ale musíme jej hledat a nacházet uvnitř sebe.

Být šťastní tedy vyžaduje určité úsilí a disciplínu, ale jak všichni víme, bez práce nejsou koláče 🙂

Jedním ze způsobů, jak nalézt své štěstí, může být právě jóga. Jóga není pouze fyzické cvičení. Jóga znamená spojení. Spojení a ovládnutí všech úrovní mysli. Fyzické cvičení, ásany, jsou pouze jedním z osmi stupňů na cestě jógy.

Při praktikování ásan se snažíme koncentrovat a soustředit na náš dech a trénovat naši mysl tak, aby nás nevyrušovala. Snažíme se obracet se do sebe a nacházet tak vnitřní klid a štěstí.

Zkuste tedy najít své štěstí skrze jógu. Vyberte si některou z našich lekcí, kurzů či workshopů a vykročte na cestu jógy, zdraví, klidu a štěstí, nezávislého na okolí.

„Lidé jsou stále s něčím nespokojeni. Když mají málo, chtějí víc. Když mají hodně, chtějí ještě víc. A když mají ještě víc, přejí si být šťastni s málem, jenže o to už nedokážou usilovat. Copak nechápou, že štěstí je tak prosté?“

Paul Coelho, Vítěz je sám