Kundaliní jóga

Datum a čas konání
11.07.2019    19:30 - 20:45

Typ jógy
Kundaliní jóga

Lektor
Tej Padmani Kaur

Kundaliní jóga je mimo jiné nazývána jógou uvědomování si. Díky jejímu praktikování dokážeme velice rychle a bezpečně nahlédnout sebe sama. Skládá se ze souboru technologií, které ve společné kombinaci tvoří velmi účinný nástroj sebepoznávání a transformace.
V lekcích jsou praktikovány krije (sestavy cviků), meditační techniky – hodně používáme práci s dechem a zpěv manter.
Nedílnou součástí je hluboká relaxace.
Krije, které praktikujeme jsou soubory cviků, technologie, které jsou přesně zadány tak, aby rozhýbaly energii těla určitým způsobem. Při jejich praktikování proto velmi rychle dochází k pocitu uvolnění.
Dechové techniky blahodárně ovlivňují naši mysl a nervovou soustavu.
Zpěv manter nás pozvedá do vyšších vibrací, pomáhá překonat nástrahy mysli v podobě negativity a čistí podvědomé i vědomé vzorce myšlení a nakládání s emocemi.
V hluboké relaxaci dovolíme tělu, mysli i duši splynout a integrovat zážitek a přenastavit naše vnímání bytí opět o kousek jinak.
Praktikování kundaliní jógy vás změní, změní vaše vnímání světa a změní váš život. Každý si v ní vybere to své. Někdo fyzické cvičení, někdo zpěv manter. Někdo jiný začne prozkoumávat dechové techniky. Čím déle ji budete praktikovat, tím více vás bude fascinovat.