Neděle po indicku – Oslava 1. narozenin studia

Datum a čas konání
11.11.2018    14:00 - 21:00

Typ jógy
Akce

Lektor

NEDĚLE PO INDICKU aneb SHANTI SLAVÍ PRVNÍ NAROZENINY
Oslavte s námi naše 1. narozeniny, poznejte blíže indickou kulturu s její rozmanitostí a barvitostí i neskutečnou moudrostí, a přispějte na dobrou věc.

PROGRAM:
14:00 – 17:30
Taneční vystoupení Om Dance Academy
Módní přehlídka tradičních indických oděvů Butik Ganga
Bollyfunk Dance – ukázka moderního Bollywoodského tance a krátký workshop Dance Sandeep
Povídání o ayurvédě a akupresuře Dr. B. Sandhu
Malování henou

18:00 – 19:30 Ashtanga jóga
19:45 – 20:45 Zpěv manter, Léčivá kundalini meditace

 

Během celého týdne (5.11. – 11.11.) budeme v Shanti Garden slavit indický svátek světel – DIWALI. Rádi bychom předali kousek světla těm, kteří ho mají ve svých životech o něco méně, a proto jsme se rozhodli, že výtěžek z celého týdne poputuje na podporu léčby slepoty, zlepšování kvality života a advokační činnost ve prospěch lidí s postižením v nejméně rozvinutých částech světa, kterou se zabývá nezisková organizace Světlo pro svět (Light for the World). Více se můžete dočíst na https://www.svetloprosvet.cz/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Rezervace jednotlivých lekcí a nedělního odpoledne nutná Rezervovat
Platba po celý týden pouze v hotovosti (vstupy se vkládají přímo do sběrné zapečetěné kasičky).

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Vybraná částka poputuje na dárcovský účet v plné výši, pokud se nemůžete dostavit a rádi byste se zapojili, můžete přispět na místě (po celý týden v Shanti Garden anebo převodem na dárcovský účet organizace (účet: 6969696969/2700).
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Diwali (Deepavali)
– nebo-li svátek světel v tomto roce připadá na 7. 11., je jedním z nejdůležitějších svátků, který se slaví napříč celou Indií. Během tohoto svátků všichni hinduisté zapalují před svými domy malé hliněné lampičky naplněné olejem. Jedná se o symbolické vítězství světla nad temnotou, dobra nad zlem a oslavuje se vítězství boha Rámy nad démonem Ravana. Indové nosí při této příležitosti zpravidla nové šaty a navzájem se obdarovávají sladkostmi. Pro některé indické finanční instituce začíná finanční rok právě prvním dnem Diwali, což jim má na dalších 12 měsíců přinést štěstí.