Sat Shabad Kaur

Sat Shabad KaurNa cestu jógy jsem se vydala v roce 2009, kdy mně do života vstoupila kundaliní jóga. Přišla nečekaně, neohlášeně a zcela v pravý čas. Hned první lekce mě uchvátila tak, že jsem věděla, že toto je důvod, proč jsem tady. Tady na Zemi. Po dvou letech téměř denní jógové praxe jsem se přihlásila do kurzu pro učitele kundaliní jógy. Byl první v České republice a já byla vděčná za příležitost setkat se s učiteli, kteří měli dlouhou praxi. Tento zážitek byl pro mě hodně transformační a objevný. Změnil můj život od základu.

Od té doby jsem v životě čelila mnoha zkušenostem, které nebyly vždy růžové. Měla jsem zdravotní potíže, finanční potíže, kvalita vztahů s přáteli (o mužích ani nemluvě) byla na bodě mrazu (a dost často i pod ním). Jedna z častých pouček Yogi Bhajana byla KEEP UP. Tak jsem vydržela. Učila jsem jógu, přizpůsobovala život svému zdravotnímu stavu a někdy doslova “válčila” ve vztazích.

Vydržela jsem. Dokonce si myslím, že mi moje denní praxe zachránila život. Možná přeháním a možná je to pravda. To nevím.
Každopádně jsem vděčná za svoji cestu. A ještě vděčnější jsem, že se o tento dar můžu dělit dál.

V současné době učím kundaliní jógu. Poskytuji léčení technikou Sat Nam Rasayan, což je meditativní léčitelské umění vycházející ze stejné tradice založené na použití neutrálního stavu mysli s propojením s léčebným prostorem. Studuji čtvrtým rokem 2. úroveň učitelského výcviku .Tři roky jsem stážistou na výcviku pro učitele prvního stupně, abych v budoucnu mohla na tomto výcviku učit. Čtvrtým rokem se věnuji léčitelskému umění Sat Nam Rasayan. Několik let jsem také na výcviku tlumočila a byla jedním z překladatelů materiálů. Jsem aktivním členem výboru spolku 3HO ČR, což je organizace pro podporu kundaliní jógy v ČR.

Můj život teď vypadá úplně jinak, než jak jsem si představovala. Je mnohem lepší, než bych dokázala vymyslet. Většinou jsem spokojená. Někdy čelím nepříjemným situacím a okamžikům, ano, to je součástí hry. Naučím se tím něco sama o sobě a jdu dál. Mám se ráda. Učím se, přijímat sebe a svět bez výhrad. Jsem vděčná.

Každý den jsem na začátku nového dobrodružství, tak jako vy.
Těším se na viděnou.
Sat Nam

Nejbližší lekce